HRAD VILDŠTEJN


Místo odpočinku, místo setkávání, místo oslavování, místo, které tvoří vaše zážitky.

 

NÁŠ HRAD NENÍ JEN HISTORICKÁ PAMÁTKA, NABÍZÍ TAKÉ CELOU ŘADU SLUŽEB

Svatby


Řekněte si své "ANO" ve stylovém prostředí hradu Vildštejn. Kontaktujte náš svatební tým a nechte si vytvořit svatbu na míru přesně tak, jak si ji budete chtít pamatovat po celý Váš život. Zařídíme vše od A - Z. 

Firemní akce a oslavy


Nabízíme zázemí firmám pro jejich školení, akce, večírky a jiné oslavy. 

Oslavy


Zrealizujeme pro vás na míru oslavy různého charakteru - narozeniny, výročí, svátky...

Rauty a hostiny


Nechte se rozmazlovat středověkou kuchyní, jejíž recepty pochází ze starých kuchařek a dochovaných kronik. Připravíme pro vás hostinu, na kterou jen tak nezapomenete. 

Realizujeme také smuteční (pohřební) hostiny

Prohlídky pro děti


Náš hrad pořádá interaktivní prohlídky hradu s našimi herci v období různých svátků a oslavných příležitostí. 

Prohlídka hradu s Bílou paní - Celoroční prohlídka hradu zaměřená primárně na historii hradu s návštěvou Muzea hasičské techniky, která je součástí hradu. Děti jsou aktivně zapojovány po celou dobu prohlídky, plní zábavné úkoly, a tím jsou nenápadnou formou vzdělávány. 

Prohlídka hradu s Černou paní - Sezóní prohlídka hradu probíhající zejména na svátky jako je Halloween a pálení čarodějnic. Zaměření je historické, tak ale i tematické - stašidelné. 

Prohlídky hradu se sněhovou princeznou Ellzou - Zimní prohlídky hradu počínaje příjezdem sv. Martina na bílém koni. Sněhová princezna seznamuje děti s významy svátků ČR, jsou zapojeny do vyrábění a plní zábavné úkoly. 

Organizované prohlídky


Prohlídky na přání, prohlídky na objednávku

Projekt HRAD DĚTEM připravil organizované prohlídky hradu na míru. Přijďte se svou třídou na výuku na hrad. Budeme si hrát, budeme se smát, soutěžit a u toho se i něco naučíme.

Vítáme zde mateřské školky, základní školy, týmy zájmových kroužků, dětské domovy a jiné organizace s dětským kolektivem. 

Koncerty


Jste kapela, zpěvák/zpěvačka, hrajete na hudební nástroj a rádi byste ukázali světu, co je ve vás? Přijďte na naše historické pódium hradního areálu, kde kultuře jsme nakloněni. Podpoříme vás!

 

Kulturní akce


Rádi byste si vytvořili akci dle vašich představ? Náš tým je tu od toho, abychom vám s tím pomohli. Neváhejte nás kontaktovat a představte nám svůj plán, sen, vizi. Na Vildštejně nic není nemožné!

Degustace vín


Jste milovníkem vína? Pak jste tu správně. Náš hradní pán je jedním z vás, nejen, že víno miluje, ale také se v něm vyzná. Je připraven se o své vědomosti a zkušenosti v oblasti vinařství s vámi podělit v našem hradním sklípku, kdykoliv si to jen budete přát. Degustace vín, mimo jiné, provádíme každý pátek u nás na hradě od podzimu do jara. Na přání je možné degustaci udělat i mimo tento termín a vše doladit ku vaší spokojenosti. 

Romantické večeře


Je krásný večer,

láska všude voní,

ona sní o něm

a on zas o ní... 

...připravíme pro Vás a Vaši drahou polovičku nezapomenutelné romantické menu v krásném prostředí našeho hradu Vildštejn. A pokud se Vám od nás nebude chtít odjet, ubytujeme Vás u nás v hradní komnatě lásky. 

Historické hostiny


Hodujte jako král na hradě, kde to žije, kde jídla a pití je dosti. Připravíme vám takovou hostinu, že na ni do smrti smrťoucí nezapomenete. Veškeré naše pokrmy mají historický původ, o kterém se dočtete v našem speciálním menu. 

Tematické akce


Oslav a akcí není nikdy dost, protože duše, co má ráda zábavu, smích a radost je nenasytná. My vám naservírujeme pořádnou dávku relaxu bez nudy, stačí si jen vybrat z nápadů, co fantazie nabízí. 

(křty knihy, MDŽ, Mikulášská, sv. Martin, třídní srazy, maškarní bály, plesy...)