Románská kaple z 12. - nejstarší část hradu. V kapli uvidíte exponáty nalezené při rekonstrukci hradu a nyní více než 280 let staré ostatky ženy, které zde v roce 1987 byly nalezeny v komínové šachtě. 

Královský sál – dříve nejdůležitější místnost, kde byly přijímány významné návštěvy, hodovalo se zde a podepisovaly se důležité listiny.  Na stěnách můžete vidět lovecké trofeje z obory pana Pumra a obrázky všech panovníků českých zemí od knížete Bořivoje I. po T. G. Masaryka jedoucího na své oblíbeném koni Hektorovi.

Tento sál s kapacitou až 100 osob dnes slouží k oslavám, meetingům, teambuildingům a hostinám. 

Muzeum hasičské techniky -  s historickou i současnou technikou zapůjčené od místního hasičského sboru. Žebřík, který sloužil k hašení požáru národního divadla v roce 1881. Síň slávy hasičského sboru ve Skalné a dalších zpřátelených sborů. Jako jediní na světě získali hasiči ze Skalné prapor padlých, vlajku USA, kterou vlastnil jeden z hasičů zahynuvší při teroristickém útoku 11. září 2001. Vlajka je uložena v muzeu.

Muzeum soudnictví  v zámecké budově z roku 1783 vybudovaný Trautenbergy, na kterou byl v 70 letech 19. století vydán demoliční výměr. V letech 1850 – 1950 byla tato budova sídlem okresního soudu. Máte možnost nahlédnout do čtyř původních cel předběžného zadržení. 

Středověká kovárna

 

 

 

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací o cookies..