Degustace vína na hradě Vildštejn

Degustační zážitek s historií


Zapomeňte na běžné degustace vín a připravte se na dobrodružství plné vůní, chutí a historie. V srdci malebného hradu Vildštejn se otevírá sklípek, kde se mísí kouzlo vína s půvabem minulosti. Pokud vám přeje počasí, můžete se těšit na degustaci na slunné Vildštejnské vinici, která poskytuje jedinečný výhled na okolní krajinu.

Degustační balíček vín 

Náš someliér si pro vás připravil degustační balíček, který je pravým symbolem kvality a péče o každý detail. V balíčku najdete 6-10 vzorků pečlivě vybraných vín, která odhalí různorodost a bohatství místního terroiru. Každé víno vypráví svůj vlastní příběh, a naše degustační balíčky jsou jako otevřená kniha plná dojmů.

Kulinářský doprovod: Pocta chuti od hradního řezníka 

Pro ty, kdo si chtějí dopřát něco víc, připravil hradní řezník exkluzivní domácí občerstvení, které dokonale doplní vaše víno. Od lahodných sýrů, salámů, uzenin a ořechů až po lahůdky z regionálních surovin – každé sousto Vás posune do gurmánského ráje.

Výklad od našeho someliéra, neboli příběhy v každé kapce

Naše degustace nejsou jen o pití vína, jsou o rozplétání příběhů. Náš zkušený someliér Vás provede světem vína, odhalí Vám tajemství vinice a povypráví příběhy. Komentovaná část degustace trvá podle počtu vín v rozmezí 1,5-3 hodiny, během kterých se stanete znalci a milovníky vín.

Následná relaxace ve sklípku

Po komentované části degustace nekončí zážitek – můžete zůstat ve sklípku a pokračovat v objevování vín podle svého gusta. Otevírací doba sklípku vám umožní prodloužit si svůj pobyt a dopřát si další skleničku oblíbeného vína.


Degustace I  - 6 vzorků kvalitních vín

Seznamte se s vínem z Čech a Moravy. Řízená degustace trvá přibližně 90 minut, kdy budete mít možnost ochutnat 4 vzorky bílého vína, jeden vzorek růžového a jeden červeného vína. V ceně je zahrnuto malé občerstvení ve formě obloženého prkénka s výběrem uzenin od hradního řezníka, variací sýrů, domácí pečivo a voda. Podmínkou pro pořádání degustace je zájem min. 6 osob.
Pokud počet osob nesplňujete, kontaktujte ubytovatele!

Cena degustace:  690,- Kč/osoba Degustace II - 8 vzorků kvalitních vín 

Užijte si nezapomenutelný večer v hradní vinotéce! Řízená degustace trvá přibližně 150 minut, kdy ochutnáte 6 vzorků bílého vína, 1 vzorek růžového a 2 vzorky červeného vína.
V ceně je zahrnuto malé občerstvení ve formě obloženého prkénka s výběrem uzenin od hradního řezníka, variací sýrů, domácí pečivo a voda. Podmínkou pro pořádání degustace je zájem min. 6 osob.
Pokud počet osob nesplňujete, kontaktujte ubytovatele!

Cena degustace:  790,- Kč/osoba Degustace III - 10 vzorků kvalitních vín 


Dokonalý večer, dokonalé prostředí, výborné víno a skvělá atmosféra. Řízená degustace vyžaduje přibližně 180 minut , během kterých ochutnáte 6 vzorků bílého vína, 1 vzorek růžového a 3 červeného vína. V ceně je zahrnuto malé občerstvení ve formě obloženého prkénka s výběrem uzenin od hradního řezníka, variací sýrů, domácí pečivo a voda. Podmínkou pro pořádání degustace je zájem min. 6 osob.
Pokud počet osob nesplňujete, kontaktujte ubytovatele!

Cena degustace:  890,- Kč/osoba 


Prostorem pro osobní i firemní události: Svatební zvony a firemní setkání
Napište nám na vildstejn@vildstejn.cz 
Těšíme se na Vaši návštevu.