Důležité upozornění

 

8.5.2021 OTEVÍTÁME MUZEUM HASIČSKÉ TECHNIKY!

ZA PĚKNÉHO POČASÍ VÁS TAKÉ RÁDI UVÍTÁME U VÝDEJNÍHO OKÉNKA S GRILEM! 

Ochutnejte speciality hradního řezníka přímo z grilu a nebo až u Vás doma!

 

Vildštejn patří mezi nejstarší hrady na našem území. Nachází se v malebném městečku Skalná, nedaleko světově známých Františkových Lázní. Tento hrad není pouze turistickým cílem, kde Vás okouzlí historie a krásné prostředí. Můžete se zde také skvěle najíst, ubytovat, ochutnat kvalitní moravská vína a užít si zde spoustu zábavy. 

 

CO NA VILDŠTEJNĚ MŮŽETE NAVŠTÍVIT?

Románská kaple 

Románská kaple je nejstarší část hradu, první písemná zmínka o kapli pochází z roku 1166. Kaple i dnes slouží k pořádání svatebních obřadů. Uvidíte zde exponáty nalezené při rekonstrukci, sousoší svaté trojice zapůjčené z místní fary. Dřevěné schody, po kterých do kaple sestoupíte jsou 800 let staré, napuštěné býčí krví, která se dříve využívala jako konzervant. Nejvýznamnějším archeologickým nálezem jsou více než 280 let staré ostatky ženy, které zde byly nalezeny v roce 1987 zazděné v komínové šachtě. Více se o tomto příběhu můžete dočíst zde. 

Královský sál

Dříve nejdůležitější místnost, kde byly přijímány významné návštěvy, kde se hodovalo a podepisovaly se důležité listiny.  Na stěnách královského sálu můžete vidět lovecké trofeje z obory pana Pumra, který v roce 1999 hrad jako trosku zakoupil, opravil a v roce 2001 zpřístupnil veřejnosti, a obrázky všech panovníků českých zemí od knížete Bořivoje I. až po T. G. Masaryka jedoucího na své oblíbeném koni Hektorovi.

Tento sál s kapacitou až 100 osob dnes slouží k oslavám, meetingům, teambuildingům a hostinám. 

Ložnice rytíře Helmfelda 

Helmfeldové byli majiteli hradu v první polovině 19. století. Nábytek pochází ze starožitnictví a depozitářů a je instalován tak, aby odpovídal době, kdy zde tento rod žil.

 

Muzeum hasičské techniky

Ve zdejším muzeu hasičské techniky naleznete exponáty zapůjčené místním hasičským sborem. Většina exponátů pochází z druhé poloviny 19. století. Žebřík, který byl v roce 1881 nasazen k hašení požáru národního divadla. Nejvýznamnější exponát je americká vlajka, kterou vlastnil jeden z hasičů, kteří uhynuli při největší záchranné akci v New Yorku po 11.9.2001.

Muzeum soudnictví na Vildštejně a vězení

Budova zámku, kterou nechali v roce 1783 vybudovat Trautenberkové, sloužila v letech 1850 - 1950 jako sídlo okresního soudu. Na tuto budovu byl v 70. letech dokonce vydán demoliční příkaz. Díky lenosti tehdejších úředníků demolice neproběhla a budova dál chátrala.  se také dočkala rekonstrukce zdiva a střechy a další rekonstrukce ji ještě čekají.

 

pokoje

Rodinný pokoj

Ideální pokoj pro rodinnou dovolenou ve větším počtu. Dvě oddělené ložnice poskytují celkem šest lůžek a posezení pro stejný počet osob. Součástí je vlastní koupelna se sprchovým koutem. Obě ložnice jsou vybaveny televizorem. Pokoj má vlastní vstup z nádvoří hradu a prostornou chodbu. 

Třílůžkový pokoj

Standardně vybavený třílůžkový pokoj, vhodný pro ubytování na víkendový či delší výlet s vlastním vstupem z nádvoří! Pokoj je vybaven televizí a soukromou koupelnou se sprchovým koutem. 

Dvoulůžkový pokoj s kuchyňkou

Dvoulůžkový pokoj s kuchyňským koutem s lednicí, mikrovlnnou troubou a rychlovarnou konvicí. Vlastní koupelna se sprchovým koutem a vstup z nádvoří hradu. 

Dvoulůžkový pokoj s manželskou postelí

Dvoulůžkový pokoj s manželskou postelí a historickou atmosférou. Vlastní koupelna se sprchovým koutem a vchod z nádvoří. 

Rodinný apartmán

Apartmán s plně vybavenou kuchyní, rozkládací pohovkou v obývacím pokoji a čtyřmi lůžky v podkrovní ložnici. Samostatný vchod po schodišti z nádvoří. 

novinky

Přímo pod hradem Vildštejn se bude 18. a 19. června bude konat hudební festival, který pomáhá! 
Hrad Vildštejn získal cenu Patria Nostra za Karlovarský kraj v celorepublikovém projektu Náš venkov 1990 - 2020!
Chystáte se k nám na návštěvu a nechcete řídit? Objednete si Vildštejnský Express!
Znáte pověst o Johance, kterou nařkli z čarodějnictví a slehla se po ní zem...?
  Nehledejte zbytečně žádné prostředníky či kontakty! Rezervujte si pokoj přímo na našich stránkách!