...

Vítejte na stránkách hradu Vildštejn!

Románský původně vodní hrad patří mezi nejstaší hrady v Čechách. Od roku 1999 je v soukromých rukou. Před koupí byl celý areál pouhou zříceninou... To se však změnilo a Vildštejn nyní láká své návštěvníky nejen na zajímavou historii, ale také na mnoho dalších služeb, které nabízí! 

 A PRÁVĚ DÍKY VÁM, KTEŘÍ NÁS NAVŠTÍVÍTE, JE MOŽNÉ DÁL POKRAČOVAT S OPRAVAMI A REKONSTRUKCEMI HRADNÍHO AREÁLU A PODHRADÍ.

Děkujeme! 

Při prohlídce hradu uvidíte nejen několik artefaktů a klasickou hradní expozici, jak znáte z ostatních památek...Najdete zde také muzeum hasičské techniky. Ano, velké hasičské vozy jsou umístěny v druhém patře budovy… "A jak jste to sem dostaly?"  ptají se často návštěvníci… Všechny byly rozmontovány a následně opět smontovány. Mezi nimi je i vysloužilý, přesto stále funkční, vysutý žebřík, který v roce 1881 hasil požár národního divadla.

V nejstarší části hradu, v románské kapli, se seznámíte s příbehem Johanky, kterou zde kdysi dávno potkal nepříznivý osud.... Gurmány jistě nadchne tradiční česká kuchyně a výroba vlastních uzenin dle staročeských receptů. Bez dochucovadel, bez přebytečného koření a BEZ LEPKU. Prostě přesně tak, jak to dělávaly babičky a prababičky….K takové pikantní klobáse, poctivému utopenci či tlačence přece poatří čepované, orosené pivo, které si zde můžete vychutnat z krásné nové barokní pípy.  Ale pro příznivce vína si zde máme co nabídnout! Hradní vinotéka nabízí široký výběr vín z Moravy, Čech i ze zahraničí. V roce 2019 zde byla zalložena nejzápadnější vinice v Čechách. Ještě nějaký čas potrvá, než budete moci ochutnat víno z vildštejnských vinic, ale do té doby u nás máte možnost poznat vína vybraná naším someliérem Jaroslavem.

OTEVŘENO MÁME DENNĚ. Prohlídky 10:00 - 18:00.

Vildštejn letos slaví výročí 20. let a to si žádá velkolepé oslavy!

Letošní rok jsme zahájili již tradičním Skalenským Pivním během, v červnu následoval Vildštejnský Slunovrat s Debra ČR. NYNÍ SE MŮŽETE TĚŠIT NA VILDŠTEJSNKÉ SLAVNOSTI S ANETOU LANGEROVOU! 

pokoje

Rodinný pokoj

Ideální pokoj pro rodinnou dovolenou ve větším počtu. Dvě oddělené ložnice poskytují celkem šest lůžek a posezení pro stejný počet osob. Součástí je vlastní koupelna se sprchovým koutem. Obě ložnice jsou vybaveny televizorem. Pokoj má vlastní vstup z nádvoří hradu a prostornou chodbu. 

Třílůžkový pokoj

Standardně vybavený třílůžkový pokoj, vhodný pro ubytování na víkendový či delší výlet s vlastním vstupem z nádvoří! Pokoj je vybaven televizí a soukromou koupelnou se sprchovým koutem. 

Dvoulůžkový pokoj s kuchyňkou

Dvoulůžkový pokoj s kuchyňským koutem s lednicí, mikrovlnnou troubou a rychlovarnou konvicí. Vlastní koupelna se sprchovým koutem a vstup z nádvoří hradu. 

Dvoulůžkový pokoj s manželskou postelí

Dvoulůžkový pokoj s manželskou postelí a historickou atmosférou. Vlastní koupelna se sprchovým koutem a vchod z nádvoří. 

Rodinný apartmán

Apartmán s plně vybavenou kuchyní, rozkládací pohovkou v obývacím pokoji a čtyřmi lůžky v podkrovní ložnici. Samostatný vchod po schodišti z nádvoří. 

novinky

Letos si nově můžete v interiéru hradu prohlédnout obrazy českého malíře Miroslava Daňhela. 
Hrad Vildštejn získal cenu Patria Nostra za Karlovarský kraj v celorepublikovém projektu Náš venkov 1990 - 2020!
Chystáte se k nám na návštěvu a nechcete řídit? Objednete si Vildštejnský Express!
Znáte pověst o Johance, kterou nařkli z čarodějnictví a slehla se po ní zem...?
  Nehledejte zbytečně žádné prostředníky či kontakty! Rezervujte si pokoj přímo na našich stránkách!