Tipy na výlety Františkovy Lázně, Chebsko, Karlovarský Kraj 

Jistě se zde nebudete nudit, v podhradí se děti mohou vyřádit na krásném hřišti, a okolí má také co nabídnout. Určitě si nenechte ujít návštěvu přírodní rezervace SOOS nebo Zoopark Amerika, kam vás dopraví lázeňský mikrovláček. Pokud vám historie bude po návštěvě Vildštejna málo, nedaleko najdete hrad Seeberg, ani zámek a hrad Bečov není od Skalné tak daleko. Pro ty, kteří upřednostňují výlety do přírody doporučujeme navštívit Goethovy Skály a Vysoký Kámen.

AQUAFORUM FRANTIŠKOVY LÁZNĚ

www.frantiskovylazne.cz/cs/aquaforum

3 vnitřní a 3 venkovní bazény s vodními atrakcemi, Whirlpooly, Tobogán ,Vodní skluzavky, Vodní jeskyně, Vodní stěnová ,masáž Vzduchové ,masážní lavice ,Vzduchová perlička, Vřídla, Vzduchová trubková lehátka, Sauna, Venkovní beach volejbal, Dětské venkovní hřiště, Snack-bar Aquashop.

PŘÍRODNÍ REZERVACE SOOS

http://www.muzeum-frantiskovylazne.cz/cz/o-rezervaci

Nedaleko Františkových Lázní leží národní přírodní rezervace Soos. Jedná se o rozsáhlé rašeliniště a slatiniště, kde vyvěrá velké množství minerálních pramenů a čistý oxid uhličitý v tzv. Mofetách - bahenních sopkách. Naučná stezka vede po dně vyschlého jezera, které mělo slanou (minerální) vodu.

GOLF RESORT FRANZENSBAD 

 http://www.gr-fl.cz/

Hned za německou hranicí Vás v Hazlově u Františkových Lázní čeká sportovně náročné 18-ti jamkové golfové hřiště.

Bylo otevřeno v roce 2002 v půvabné krajině chráněné přírodní oblasti povodí Ohře.

18 drah mezinárodního standardu bylo v přírodním stavu harmonicky začleněno do krajiny.

ZÁMEK KYNŽVART

http://www.zamek-kynzvart.eu/

Zámek Kynžvart s rozsáhlým parkem leží asi kilometr na jihozápad od města Lázně Kynžvart. Na začátku, od konce 16. století, zde stávala renesanční tvrz, jejíž zdivo bylo po necelých sto letech použito pro stavbu barokního zámečku.

Vidět tu můžete i Metternichovu pracovnu s rozkládacím stolem, který sloužil při jednání na Vídeňském kongresu, zámeckou zbrojnici s 220 zbraněmi nebo kabinet kuriozit. 
Od května do září je zámek otevřen pro veřejnost od úterý do neděle od 9 do 16 hodin (polední přestávka od 12 do 12.30), v dubnu a říjnu pak pouze o víkendech a o státních svátcích. V ostatních měsících kromě ledna se lze na prohlídce předem domluvit.

ROZHLEDNA SALINGBURG - FRANTIŠKOVY LÁZNĚ

Rozhlednu Salingburg najdete na okraji Františkových Lázní u hotelu Pyramida. Rozhledu po kraji sice brání vzrostlé stromy, ale rozhlednička vypadá romanticky. Rozhledna je volně přístupná.

BISMARCKOVA ROZHLEDNA - HÁJ U AŠE

Bismarckova rozhledna - Háj u Aše je mohutná 30 m vysoká věž. Byla postavena v roce 1904 podle projektu architekta Wilhelma Kreise. Od 26. března do 30. listopadu - 11:00 - 18:00 hod. Od 1. prosince do 25. března je Bismarckova rozhledna uzavřena Bezplatná prohlídka rozhledny, klíč v blízké restauraci po složení malé zálohy. Klíč od rozhledny je vydán jen osobám starším 18 let.

VYSOKÝ KÁMEN 

 Přírodní památka u hranice s Německem západně od obce Kostelní u Kraslic. Vysoký kámen představuje impozantní vypreparovaný křemencový masiv z dálky připomínající hradní zříceninu. Vyhlídka na jedné z věží nabízí panorama krajiny Kraslicka i sousedního Německa. Asi čtyři sta metrů severně byla v roce 2016 v místě někdejší kaple Božího těla postavena pietní výklenková kaple se žulovým oltářem.

GOETHOVY SKÁLY 

Nejzápadnější lezecká lokalita v ČR, tvořena z čistého křemene. Chráněný přírodní výtvor Goethovo skalka je nejvyšší částí křemenného českého valu.  Skalní stěna dosahuje výšky 3 až 15 m.