Hrad Vildštejn se srdcem na dlani otvírá své brány pomoci. Pomáhá a chce pomáhat nemocným dětem i ohroženým rodinám

Na hradě Vildštejn uznáváme zásadu, že nemůžeme být spokojeni, pokud jsou lidé v našem okolí nešťastní. Proto jsme se rozhodli pomáhat zejména těm nejohroženějším, kteří si často pomoci sami nemohou. Teplo této ušlechtilé vlastnosti našeho hradu pocítil letos například Radeček z Plesné, který trpí krutou a nevyléčitelnou nemocí motýlích křídel nebo super parta dětí z Moravy, kterým tornádo zničilo domovy.

Pomáhej, pomáhej, pomáhej a až sám někdy budeš v nouzi, bude ti to oplaceno. Osud lidí a zejména dětí není našemu hradu a všem, kdo v něm pracují, lhostejný. Proto jsme se rozhodli každou akcí, kterou pořádáme a pořádat budeme, pomoci někomu, kdo to doopravdy potřebuje.

Dětem z Moravy jsme vykouzlili úsměv na tváři a ukotvili do paměti radostnou vzpomínku

Podíleli jsme se tak na velkorysé pomoci města Františkovy Lázně a města Skalná a připravili jsme odpolední program dětem z jižní Moravy, jejichž rodiny postihlo katastrofálním způsobem letošní červnové tornádo, které jim zdevastovalo a někdy i zcela zničilo jejich domovy. Děti tak mohly alespoň na chvíli přijít na jiné myšlenky a zapomenout na své starosti. Těmto dětem a jejich rodičům jsme se pokusili udělat radost dětským programem na hradě Vildštejn ve Skalné. Děti se tak mohly díky prohlídce s Bílou paní dozvědět zajímavosti o historii našeho hradu a osudu Johanky Trautenberkové, která v podobě Bílé paní na našem hradě straší, tedy ona nás spíš roztomile a nevinně bubáčkuje... Divili byste se, ale ta naše Johanka je ztělesněné, vlastně „zduševnělé“ dobro. A ano, také provádí děti tímto historickým místem a vymýšlí pro ně různé soutěže a vědomostní hádanky. Na nádvoří hradu si mohly děti zastřílet z luku s naším hradním lukostřelcem a občerstvit se mohly zmrzlinou nebo místními masnými specialitami hradního mistra řezníka, který je opravdový umělec.  

Slunovrat pro nemocného Radečka

V tomto roce jsme udělali radost i Radečkovi, tedy chlapečkovi s nemocí motýlích křídel z Plesné. Na pomoc jemu a dalším dětem s touto zákeřnou nemocí jsme věnovali festival Vildštejnský slunovrat ve spolupráci s DEBRA ČR. Díky pomoci a příspěvkům návštěvníků a sponzorů jsme vybrali pro tyto děti přes sedmnáct tisíc korun. Mohli jsme tak podpořit organizaci Debra, která se pomoci takto postiženým dětem zabývá. Radeček také dostal hračku LEGO, auto na dálkové ovládání, kterou si dlouho přál a příspěvek na léčbu od hradu Vildšten ve výši 10.000,- Kč. Malému VELKÉMU bojovníkovi a jeho rodině přejeme pevné zdraví a lepší zítřky.

  

Touha pomáhat nás neopouští, radost lidí, kterým pomáháme, nás žene kupředu a motivuje pokračovat

Další akcí plánujeme podpořit partnerský dětský domov, pro který už na podzim chceme uspořádat sbírku. Děti bez domova nejsou sice nemocní tělesně, ale strádají velmi často duševně, protože jim velmi chybí teplo rodinného krbu a opravdový domov. Chceme tedy těmto dětem splnit jejich sny a dopřát jim to, po čem touží. Současně také plánovanými akcemi na našem hradě, kam budou srdečně zváni, přispějeme k tomu, aby tyto děti alespoň na chvíli zapomněli na své starosti a trápení.

Děti z dětských domovů z regionu dostanou také příležitost oslovit besídkami a vystoupeními případné dárce, sponzory a pomocníky a vlastní snahou a nápady se o pomoc také aktivně zasadit. K jakékoli pomoci lidem, a hlavně dětem, které to potřebují, je náš hrad neustále otevřen. 

Pomoc lidem a zejména dětem v nouzi je jednou z priorit našeho hradu Vildštejn ve Skalné, přidejte se k nám.

 

SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A MĚJTE PŘEHLED O PLÁNOVANÝCH AKCÍCH!